Про нас


Конкретика — це аналітичний проєкт про вільну економіку. Одразу зазначимо, що ми суб’єктивні. Проте, наш суб’єктивізм спирається на джерела та принципи, які можна знайти в кінці кожної нашої публікації.

Що підтримує Конкретика:

– Ідеї низьких податків та слова, які писав відомий економіст Давід Рікардо:

«Немає податків, які б не гальмували накопичення, тому що немає жодного податку, який би не заважав би виробництву. Податки мають такий же ефект для промислу, як і погані погодні умови. Будь-який податок, навіть узятий з народних мас, зрештою перекладається на підприємця, знижуючи його прибуток і можливості для розвитку виробництва».

– Свободу від бюрократії, яка по суті нічого не створює. Про це зазначав ще основоположник австрійської школи економіки Людвіг фон Мізес:

«У сфері державного управління не існує зв’язку між доходами й витратами. Державні служби тільки витрачають гроші; … Дохід, який отримують у вигляді митних тарифів і податків, не “продукується” адміністративним апаратом. Його джерелом є закон, а не діяльність митників і податківців».

– Відтворення принципів вільної економіки, започаткованих в США та Європі в ХІХ-му столітті, які рекомендує провідний економіст Артур Лаффер для України:

«Вам доведеться робити те, що зробили в Європі 100 років тому».

Наостанок зазначимо, що це некомерційний проєкт, який створюється зусиллями людей, небайдужих до долі України. Підтримати ідеї вільної економіки для вільних людей можна поширивши матеріали сайту серед друзів та знайомих або долучившись до команди на Патреоні. 🙂